Adresas: 
Kalniečių g. 214, Kaunas
Tel.: 37-386742

Internetinė svetainė: 
http://www.vyturelis.kaunas.lm.lt

Priklausomybė: 
Savivaldybės
Įstaigos tipas: 
Ikimokyklinio ugdymo mokykla

Mokymo kalbos: 
lietuvių
Mokymo formos: 
Vakarinė, Dieninė

Savivaldybė:
Kauno apskr. Kauno m. sav.
Ugdymo programos ir veikla

Ugdymo procesas organizuojamas vadovaujantis Kauno lopšelio - darželio "Vyturėlis" ikimokyklinio ugdymo programa. Ugdymo metodika ir turinys derinami su vaiko raida: grupės komplektuojamos ir ugdomosios veiklos parenkamos pagal vaikų amžiaus ypatumus. Ugdomoji aplinka saugi, estetiška, moderni, užtikrinanti vaiko gerą savijautą, skatinanti saviraišką ir visapusišką sklaidą. Ortopto-pleoptiniame kabinete, panaudojant įvairią medicininę įrangą, atliekami korekciniai pratimai ir procedūros akims.

 

Kompiuterių kabinete, naudojantis specialiomis programomis,lavinamas regėjimas, ugdomi pažintiniai gebėjimai, skatinamas kūrybiškumas. Įstaigoje veikia sensorikos centras, kuriame gausu visus vaikų pojūčius lavinančių priemonių. Lego pasaulis natūraliai įsikomponuoja į ugdymo procesą, nes yra gerai pažįstamas vaikams.

 

Sporto salė gausiai aprūpinta įvairia įranga, pritaikyta ne tik sveikiems, bet ir atramos bei judėjimo problemų turintiems vaikams. Ypač vaikų mėgstamos procedūros ir žaidimai baseine, kuriame vaikai grūdinami ir mokomi pirmųjų plaukimo elementų. Dailės studijoje vykstantys užsiėmimai turi ne tik kūrybinį, bet ir terapinį poveikį. Piešdami, tapydami, vartodami įvairias dailės raiškos priemones, vaikai apibendrina savo patyrimą, atsipalaiduoja. Emocijos įgyja pusiausvyrą. Su lietuvių liaudies tradicijomis susipažįstame etnografinėje seklytėlėje. Vaidybinės korekcinės ugdomosios veiklos užsiėmimuose vaikai išmoksta nugalėti viešumos baimę, aiškiai papasakoti siužetą, optimaliai judėti ir orientuotis didžiojoje erdvėje, bendrauti su partneriu, laisvai improvizuoti ir išbandyti save kūrybinėje raiškoje.

Įvairi muzikinė veikla padeda plėsti vaikų gabumus, muzikinį suvokimą ir skatina turtinti kūrybinę vaizduotę. Erdvioje pramogų salėje vaikai ne tik mokosi naujų dainų, šokių, dalyvauja įvairiuose muzikiniuose renginiuose, koncertuose, bet ir turi galimybę pamatyti įvairius spektaklius, muzikinius projektus, cirko programas.

 

Papildoma ugdomoji veikla: šokių pamokos vaikų mados teatro studijoje.